Świadome życie

Wielu ludzi ma swoje wyobrażenie o szczęśliwym życiu. I dobrze 😉 Są wśród nas także ludzie poszukujący szczęścia i tacy, co za nim gonią. Nie wiadomo, gdzie dokładnie go szukać ale zapewniam Cię, że wiadomo jak – istnieje bowiem kilka zasad, które pomagają zbliżyć się do świadomego poczucia szczęścia i spełnienia. Oto one – moje pięć zasad świadomego życia.

Nicnierobienie

Jesteśmy w samym środku długiego majowego weekendu. To najlepszy czas, żeby przystanąć i zastanowić się, jak prowadzić życie, żeby było konstruktywne i świadome. Z pomocą przychodzi książka Denisa Grozdanovitcha – „Trudna sztuka (prawie) nicnierobienia” ze świetnym rysunkiem Jeana-Jacques’a Sempé na okładce.

Wywiad „Moje słabości są moją siłą” cz.2

Uczę siebie i innych, jak nie walczyć ze sobą, ze swoimi słabościami. Słabości są częścią nas, są częścią mnie. Szkoda wysiłku na spór z samym sobą. Lepiej jest skupić się na przekuwaniu tych małych słabości w siłę, np. w przyjemności. Owszem, wiem, jak trudno jest zaakceptować to, co nam przeszkadza, ale popatrz – siedzimy tu dziś, bo moją słabością są ciastka, które tu podają.

Program ograniczania picia

Wielu bankietom, szkoleniom, wyjazdom integracyjnym i celebrowanym sukcesom zwykle towarzyszy alkohol i może sprawiać wiele przyjemności. Nie tylko pasuje do różnych wydarzeń życiowych, ale także dobrze smakuje. Nie muszę dodawać, że alkohol wpisany jest w polską tradycję. Z dodatku do spotkania staje się jego głównym punktem.

Męskie emocje

Dzięki zrozumieniu różnic pomiędzy męską a kobiecą empatią, możesz żyć świadomiej.

JA dla JA

Dziś porozmawiamy o najczęściej pomijanej i niedocenianej relacji – relacji z samym sobą.

Rozstania

Rozstania. Są nieodłącznym etapem niemal każdej naszej relacji w życiu. Rozstajemy się z pracodawcą, kończymy związki, żegnamy rodziców, przyjaciół i inne bliskie nam istoty.

Tęsknię, czekam, wybaczam

Zdarza się, nie tak znowu rzadko, że pozostający w związkach ludzie decydują się na związki otwarte.