5 ZASAD, KTÓRYMI KIERUJĘ SIĘ W ŻYCIU

5 ZASAD, KTÓRYMI KIERUJĘ SIĘ W ŻYCIU

Biznes to nie tylko słupki, specjalistyczna wiedza, szkolenia, dokumenty i finanse. Biznes to też nie tylko marka, brand i logo. Biznes to przede wszystkim ludzie, bez których żadna firma nie ma racji bytu. A może słyszeliście o kimś, kto stworzył i skutecznie prowadzi biznes sam, bez pomocy, wsparcia i doświadczenia innych osób? Wskażcie! 🙂

Skuteczne i dojrzałe prowadzenie biznesu oparte jest o kilka zupełnie prostych, ale w praktyce wcale nie tak łatwych do zrealizowania zasad. Jedynym z możliwych i jednocześnie najlepszym z możliwych rozwiązań jest posiadanie własnych zasad. Ja mam swoje i na nich opieram zarówno decyzje prywatne, jak i biznesowe. Dziś opowiem krótko, jak realizuję je w pracy – wkrótce o tym, jak i dlaczego powstały.

Moje życiowe motto brzmi „MOJE SŁABOŚCI SĄ MOJĄ SIŁĄ” , więc w życiu kieruję się 5 zasadami:

1. JESTEM EKSPERTEM OD SKUTECZNEGO WYCHODZENIA Z PUŁAPEK ŻYCIOWYCH DLATEGO ZAWSZE RADZĘ SOBIE W TRUDNYCH SYTUACJACH

Zawsze pracuję z osobami, które są ode mnie lepsze (silniejsze) w tym, w czym ja jestem słaba. Dopełniają moje słabości i wypełniają to, czego ja wypełnić nie mogę lub nie potrafię. Jestem osobą kontrolującą, ale w kontakcie ze współpracownikami staram się zamienić kontROLĘ na rolę lidera, przewodnika i mentora.

2. JESTEM PRAKTYKIEM ORAZ MAM WŁASNE DOŚWIADCZENIE W OBSZARACH, KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ. DLATEGO JESTEM WIARYGODNA I WIEM O CZYM MÓWIĘ.

Moje ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe w różnych branżach i na różnych stanowiskach pozwoliły mi na umiejętność pracy i radzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach. Nauczyłam się korzystać z doświadczeń zagranicznych rynków i wprowadzać nowatorskie rozwiązania w Polsce. Zyskałam też bezcenną wiedzę – bez odpowiedniego zespołu, nie da się zrealizować żadnego projektu.

3. JESTEM AUTENTYCZNA I NIE UKRYWAM POTKNIĘĆ

Mój otwarty na świat i ludzi sposób bycia oraz jasne wyrażanie potrzeb znacznie ułatwia współpracę. Jeżeli do powyższej listy dodamy zrozumienie i akceptację oraz dużą porcję szacunku do człowieka i jego pracy otrzymamy to, co w biznesie i współpracy z ludźmi najważniejsze – zaangażowanie w projekt i wspólny kierunek – a stąd już niedaleka droga do sukcesu. Bez względu na to, gdzie i z kim pracuję, chętnie dzielę się swoimi słabościami- błędami i pomyłkami oraz lekcjami, jakich dzięki nim doświadczyłam. Spotkania biznesowe, jeśli mogę, planuję zawsze we francuskich cukierniach 🙂

4. ZAWSZE JESTEM SOBĄ, PEŁNA SIŁY, LECZ BEZ AROGANCJI

Każdy z nas pracuje inaczej. Różni nas tempo, zamiłowanie do porządku lub chaosu, spokój i żywiołowość. Warto o tym pamiętać na każdym etapie współpracy i, kiedy to konieczne, nagiąć siebie i swoje przyzwyczajenia do drugiej strony – jeśli odwdzięczy nam się tym samym – jesteśmy bliżej sukcesu. Przy czym naginanie się nie oznacza rezygnowania z siebie, a szanowanie drugiego człowieka, bez względu na role i formę współpracy.

5. STAWIAM NA WIĘŹ – MOCNO I ZAWSZE WIERZĘ W MOICH KLIENTÓW I PACJENTÓW

Cierpliwość i umiejętność osiągnięcia poROZUMIENIA, dogadania się. WySŁUCHANIE drugiej strony, czasem odejście od własnych pomysłów i założeń po to, aby przyjąć inny punkt widzenia. Istnieje wówczas szansa spotkania się po środku i wypracowania zgrabnego i efektywnego rezultatu. Ważne jest dla mnie to, żeby nawiązać z drugim człowiekiem WIĘŹ, również na poziomie biznesowym. ŁĄCZymy nasze SIŁY i SŁABOŚCI na czas współpracy.

Chcesz wiedzieć więcej? KSIĄŻKA “Moje słabości są moją siłą” już w przedsprzedaży, a wielbicieli wiedzy praktycznej zapraszam na WARSZTAT. Szczegóły na www.mojeslaboscisamojasila.pl , a wszystko zapakowane w promocyjną świąteczną cenę.

A jakie są Twoje życiowe zasady, które sprawdziły się w Twojej pracy i w Twoim biznesie?

autorka

Lidia Krotoszyńska

Ekspert wychodzenia z pułapek business & life. Psycholożka & psychoterapeutka & mówca & przedsiębiorca & mentorka. Autorka rewolucyjnego poradnika „Moje słabości są moją siłą”

      

PRZECZYTAJ TEŻ:

Kiedy praca staje się nałogiem?

Zmienia się kultura i sposób życia, zmienia się tempo i zmieniają się wartości. Niestety dziś coraz większa grupa ludzi żyje swoją pracą, nie zauważając, kiedy ta stała się już ich nałogiem. Nałogowa praca (w swoim biznesie i w pracy dla innych), a co za tym idzie...

Status: kobieta wpływowa

Nie muszą być szefowymi kluczowych działów w firmach ani stać na czele wielkich korporacji, żeby mieć wpływ na innych i na siebie. Nie muszą nosić perfekcyjnie skrojonych garsonek ani wchodzić w cudze role, żeby udowodnić swoją siłę. Nigdy i nikomu. Mogą działać z...

Zadyszka!

Nadmiarowość to jedna z naszych ulubionych pułapek. Wpadamy w nią w okolicach świąt, początku roku, sesji egzaminacyjnej, urodzin, sezonu wyprzedaży, przy okazji zmiany diety, przeprowadzki, życiowych rewolucji. Kusi ambitnymi wizjami przyszłości. Jest jak folder...

1500 CZYTELNIKÓW

NA TYM FANPAGE. DOŁĄCZ!

200 OBSERWUJĄCYCH

POZNAJ MOJE SŁABOŚCI!

LINKED IN

PROFIL ZAWODOWY

Comments

comments